Reklama

Rolety zewnętrzne od Alutech

Nowości branżowe

Systemy roletowe są montowane na otwory okienne lub drzwiowe i zapewniają niezawodne zabezpieczenie pomieszczenia przed wścibskimi spojrzeniami, hałasem, warunkami atmosferycznymi oraz włamaniem.

Rolety zewnętrzne od Alutech

Grupa Alutech od wielu lat zajmuje się produkcją i montażem systemów roletowych do okien i drzwi. Aktualny asortyment produkcji zawiera ponad 10 000 artykułów roletowych o różnej konstrukcji i różnych kolorach.

Wśród produkowanych towarów są profile ekstrudowane i wypełnione pianką, listwy dolne i prowadnice, skrzynki i pokrywy boczne, systemy napędu i sterowania roletą, a także dużo innych podzespołów.

Zalety rolet od Alutech

W obecnych czasach zamontowanie rolet na oknach lub drzwiach jest wyrazem rozsądnego podejścia do kwestii ochrony swojego domu. Nasze rolety aluminiowe są niezawodne, wytrzymałe i trwałe. Nowoczesne materiały, urządzenia i technologie stosowane podczas ich produkcji pochodzą od doświadczonych producentów oraz są certyfikowane znakiem jakości.

Podstawowymi konstrukcyjnymi elementami rolety są:

1. Pancerz roletowy.

Może składać się z wypełnionych pianką lub ekstrudowanych (o podwyższonej twardości) profili. Aktualny asortyment zawiera 7 rodzajów profili walcowanych rolkowo (rozmiary od 37 mm do 55 mm) i 3 rodzaje profili ekstrudowanych (42 mm, 44 mm, 55 mm). W celu zapewnienia podwyższonej wytrzymałości pancerza roletowego w stanie zamkniętym oraz aby zapobiec nieuprawnionemu podniesieniu rolety są dodawane ekstrudowane listwy dolne.

2. Prowadnice do rolet.

Zapewniają prawidłowy ruch pancerza roletowego podczas jego nawijania do skrzynki. W zależności od architektonicznych wymagań budynku, a także poziomu jego zabezpieczenia, podczas montażu mogą być stosowane zwykłe, wzmocnione lub specjalne prowadnice (narożne, dystansujące, podwójne).

3. Skrzynki i pokrywy boczne.

Są dobierane w zależności od zewnętrznego wyglądu budynku (45 lub 20 stopni, okrągłe lub półokrągłe) i wymagań co do twardości/odporności konstrukcji (wyprodukowane metodą walcowania rolkowego lub ekstrudowane).

4. Elementy sterowania roletą.

Są dobierane w zależności od rozmiaru i wagi rolety, a także pod względem łatwości obsługi. Mogą być ręczne lub zautomatyzowane (napędy elektryczne).

Należy także podklreślić, że dzięki własnej produkcji możemy kontrolować jakość produkowanych wyrobów na każdym etapie produkcji. W rezultacie otrzymują Państwo produkt wysokiej jakości, prosty w obsłudze i niezawodny podczas użytkowania.

Funkcje spełniane przez systemy roletowe Alutech

Systemy roletowe

Ochrona przed obcymi spojrzeniami
Okienne systemy roletowe to niezawodna ochrona Państwa prywatności, ponieważ mogą one chronić przed wścibskimi spojrzeniami (jest to szczególnie ważne dla mieszkańców niższych kondygnacji).
Oprócz tego, dzięki rozmaitości form i rozwiązań kolorystycznych rolety okienne zawsze są oryginalnym, dekoracyjnym elementem elewacji, który podkreśli styl i wyjątkowość Państwa domu.

 
Systemy roletowe

Ochrona przed hałasem
Udowodniono, że wykorzystanie aluminiowych profili z wypełnieniem piankowym może obniżać poziom hałasu, dzięki czemu będziecie Państwo mogli spokojnie pracować i przyjemnie odpoczywać. Obliczyć obniżenie poziomu hałasu można tutaj.

 
Systemy roletowe

Ochrona przed złą pogodą
Rolety chronią też przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (gradem, śniegiem, deszczem, wiatrem), które mogą uszkodzić Państwa mieszkanie.

 
Systemy roletowe

Ochrona przed słońcem
Rolety okienne mogą zapewnić chłód powietrza nawet w najbardziej upalne dni i zabezpieczyć zasłony, mebele, wykładzinę przed blaknięciem.

 
Systemy roletowe

Ochrona przed włamaniem
Dzięki stosowaniu elementów o unikalnej konstrukcji wyprodukowanych z aluminium o podwyższonej wytrzymałości rolety potrafią skutecznie chronić Państwa dom nawet podczas nieobecności gospodarzy.

 
Systemy roletowe

Energooszczędność
Rolety przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury w domu: utrzymują chłód w upalne dni, a ciepło – w zimne dni (pozwalają zmniejszyć straty ciepła w pomieszczeniu o 20%). Obliczyć oszczędność można tutaj.

Tagi:


Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb

Zapisz się na newsletter