Reklama

Maszyny CNC i ich ogólna charakterystyka

Wiadomości branżowe

Obrabiarka skrawająca, czyli tokarka jest maszyną do obróbki metalu albo drewna. Przeważnie obrabia się w niej kształty bryły, stożki czy walce. Tokarki sterowane komputerowo-numerycznie, czyli CNC mają sterowanie z poziomu dedykowanych elementów. Przeważnie używa się obrabiarek numerycznych jak centra obróbkowe, tokarki oraz frezarki. Pierwsze tego typu numerycznie sterowane urządzenia zaczęły być w obiegu w latach 50 zeszłego stulecia. I trzeba przyznać, że po dziś dzień w wielu branżach radzą sobie świetnie.

Co do automatyzacji obróbki, znacznie przyczyniła się ona do dynamicznego rozwoju przemysłu, co wynika z ogromnej precyzji pracy zapewnianej przez nowoczesne, coraz lepsze maszyny. Dzisiaj obróbka jest nastawiona na maksymalizację wydajności, co jednocześnie musi się dopasować do wymagań technicznych, które prezentują niejednokrotnie wysoki poziom. Jeśli chodzi o technologię, obrabiarki takie na pewno przedstawiają bardzo wysoki poziom.

Co do obrabiarek sterowanych numerycznie – NC oraz komputerowo – CNC, gwarantują one mega precyzyjną pracę i ruchy, co sprawia że ich popularność stale rośnie. Poza tym, obrabiarki pomagają w znacznym przyspieszeniu i usprawnieniu procesów obróbkowych.

Automatyzowanie obrabiania z maszynami CNC to liczne przemysłowe udogodnienia. Przede wszystkim oszczędzamy na czasie i materiale, co dzięki automatyzacji znajduje przełożenie na znaczy wzrost produktywności. Liderzy jeśli chodzi o marki tworzące obrabiarki to FMB Machinery, Star Micronics, Janus czy AR Filtrazoni.

Cześći do maszyn CNC znajdą Państwo pod adresem - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/10-automatyka

"

Tagi:


Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb

Zapisz się na newsletter