Reklama
userad8

Kiedy należy bezwzględnie dokonać wymiany kół pasowych?

Poradniki

Jak każdy element w maszynie, również i koła pasowe mają swój stopień trwałości. Jakie główne przyczyny sprawiają, że ulegają one uszkodzeniom? Czemu ważne jest to, by regularnie sprawdzać ich stan? I wreszcie, kiedy wadliwe koło pasowe należy poddać wymianie?

W związku z tym, że w czasie eksploatacji koło pasowe ulega zużyciu, ważne jest to by regularnie przeprowadzać kontrolę jego stanu. To ważne, bo koło pasowe, które jest zużyte może spowodować poważne uszkodzenie pasa.

W gruncie rzeczy koła pasowe zużywają się w procesie eksploatacji różnych maszyn. Warto więc mieć na uwadze, że produkcyjne maszyny mają bardzo intensywny cykl pracy, co też czasem obejmuje pracę całodobową. Poza tym nie jest wcale trudno zużyć koło. Bywa też, że występuje uszkodzenie mechaniczne.

Wysokiej jakości koła pasowe znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl pod adresem - https://www.ebmia.pl/mechanika-pasy-klinowe-kola-pasowe-c-196_479.html

W jaki sposób do tego dochodzi?


Mechaniczne uszkodzenie przeważnie powstaje wtedy, gdy mamy do czynienia z nieumiejętnym montażem przez niewykwalifikowaną osobę. Naprawa lub wymiana zużytych części przez człowieka bez doświadczenia to ogromny błąd – bo wówczas ryzykujemy nawet kilka dni przestoju w pracy zakładu produkcyjnego. Gdy ulegnie uszkodzeniu koło pasowe, może to być też wina nieprawidłowego napięcia pasa. Ten błąd jest bardzo poważny i może sprawić, że maszyna odmówi nam posłuszeństwa.

Kiedy poddać koło pasowe wymianie?

Przypomnijmy, że stan kół pasowych musi być regularnie kontrolowany. Jeżeli tak jest, ale pracownicy skarżą się na to, że poziom hałasu jest większy od zwyczajowego, to znaczy, że koło zużyło się. Jeśli specjalista od przeglądów zdiagnozuje zużycie ,trzeba będzie takie koło wymienić. Firmy zewnętrzne mają swoje elementy, nie trzeba więc posiadać zapasowego koła pasowego w zakładzie produkcyjnym. Jeśli jednak maszyny są zabezpieczane w zakresie własnym, no to trzeba mieć na stanie przynajmniej kilka sztuk kół pasowych.

Jeśli są Ci potrzebne kola pasowe, sprawdź koniecznie firmę EBMiA.pl, która prowadzi ich stałą sprzedaż. Sprawdź i skontaktuj się z przedstawicielami, dzięki temu ustrzeżesz się przed stratami wynikającymi z uszkodzenia kół pasowych.

ebmia
" " " " "

Tagi:


Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb

Zapisz się na newsletter